Szolgáltatásunk
Mit nyújt pontosan a Mistix szolgáltatás?
A mobiltelefonok valójában nem hangot továbbítanak, hanem digitális adatokat. Nagyon leegyszerűsítve azt mondhatjuk, hogy a mikrofonba érkező hangot egyesekké és nullákká alakítja a telefon, majd ezt küldi el a legközelebbi mobil adótoronyhoz. A torony továbbítja a telefonközpontba az adatokat. Ha a hívott fél, nem ugyanannak a telefontársaságnak az előfizetője, mint a hívó fél, akkor a telefonszolgáltató továbbítja az adatokat a másik telefonszolgáltatónak. Innen az adatok egy újabb adótoronyhoz jutnak, majd onnan a hívott fél telefonjára, ahol az egyesekből és a nullákból a telefon hangszórója hangot állít elő. Amikor lehallgatásról beszélünk, akkor ezeknek az adatoknak, az egyeseknek és a nulláknak a lehallgatásáról van szó, amiből bárki egy megfelelő programmal hangot tud előállítani, ahogy a mobiltelefon is teszi.
Hagyományos esetben, amikor nincsenek titkosítva a hívások és az üzenetek, még mielőtt az adatok megérkeznének a mobil adótoronyhoz, illetéktelenek is le tudják azt hallgatni. A mobilszolgáltató rendszerében aztán már a hatóságoknak van teljes hozzáférése a hívásokhoz és az üzenetekhez, továbbá a híváslistához. Ezen kívül a hatóság a cellainformációk, és az internetes IP cím alapján pontosan be tudja mérni, hogy hol vannak a telefonáló felek.
A Mistix rendszert használva a hívások és az üzenetek adatai titkosítva vannak. Ha le is hallgatná valaki a mobil adótorony előtt az adatokat, csak értelmetlen zajt kapna, nem tudná visszaalakítani az egyeseket és a nullákat értelmezhető hanggá. A mobilszolgáltató rendszerében a hatóságok szintén nem tudják értelmezni a titkosított adatokat, ők is csak zajt kapnak, ha megpróbálnak belehallgatni az adatokba. Mivel ez a hívás az interneten került továbbításra adatként, nem pedig a hagyományos csatornán, ezért a híváslistában nem jelenik meg a hívás. Ha a hatóságok kikérik a híváslistát a mobilszolgáltatótól, akkor azon nem az látszik, hogy a felek hívták egymást, hanem az, hogy az internetet használták mind a ketten. De hogy azon belül mit csináltak, nem megállapítható, mivel az adatok titkosítva vannak. Ha komolyabb a megfigyelés, és figyelik az internetes adatforgalmat, akkor azt láthatják a hatóságok, hogy melyik internet előfizető, melyik másik internet előfizetővel cserélt közvetlenül titkos adatokat az interneten. Ebből le lehet vonni néhány következtetést.
Az internetes bemérést megakadályozó szolgáltatásunk használatával viszont a két ügyfél közé belép a Mistix egyik szervere a világon elszórva található 74 darab közül (például egy svájci) ami a lehetetlenné teszi az internetes adatok lekövetését. Azaz a hatóságok nem fogják látni az internetes adatforgalom alapján sem, hogy melyik két ügyfél között van közvetlen, titkos adatforgalom. Tehát se a híváslista, se az internetes adatforgalom nem árulja el, hogy a két ügyfél valaha beszélt-e egymással.
Titkosítás élő demonstráció
Hihetetlenül hangzik? Akkor most helyben, be is bizonyítjuk a rendszer működőképességét, demonstráljuk a titkosítást. Az itt található bemutató segítségével bármilyen (max. 5000 karakter hosszú) szöveget azonnal titkosíthat, AES algoritmussal, 256 bites kulccsal, illetve vissza is fejtheti a titkosított szöveget, ha tudja hozzá a megfelelő kulcsot. Csupán a bemutató kedvéért tettük közzé ezt a kis eszközt itt a weboldalon, de ha már itt van, nyugodtan használhatja bármilyen célra, akár titkos levelezésre is, a következő módon:
1. Beszéljék meg a titkos kulcsot: A partnerével, amikor személyesen találkoznak, egyezzenek meg egy titkos jelszóban (kulcsban), mondjuk: "MISTIX mobiltelefon titkosítás!". Természetesen fontos, hogy pontosan tudják a kulcsot mindketten, ugyanis egyetlen betű, egy ékezet, egy vessző eltérés már lehetetlenné teszi a titkosítás visszafejtését.
2. Titkosítsa a szöveget: Miután megegyeztek, hogy mi legyen a titkos kulcs, írja be azt a legfelső mezőbe, majd írja be a titkosítani kívánt szöveget is, a következő szövegmezőbe. A titkosítás gomb megnyomása után megkapja a titkosított szöveget, amit senki más nem tud elolvasni, csak Ön és a partnere, mivel csak Önök ketten ismerik a titkos kulcsot, amivel visszafejthető a szöveg.
3. Küldje el a szöveget: A titkosított szöveget emailben, vagy cseten küldje el a partnerének. Illetve ha nagyon meg akarja tréfálni a partnerét, akkor elküldheti neki kinyomtatva is.
4. Fejtse vissza a szöveget: A partnere miután megkapta a titkosított szöveget, be kell másolja azt felülről a harmadik, a „Titkosított szöveg” mezőbe. A titkosított szöveg visszafejtéséhez szükség van a titkos kulcsra is, amit a legfelső mezőbe kell beírni. A visszafejtés gomb megnyomása után olvashatóvá válik az eredeti szöveg a legalsó szövegmezőben.
Fontos tudnia: Bármit ír a weboldalra, bármit titkosít, mi arról nem tudunk, ugyanis a böngészője végzi a titkosítást,
nem a szerverünk. Azaz sem a titkos kulcs, sem az eredeti szöveg, sem a titkosított szöveg, sem a megfejtett szöveg nem jut el hozzánk, így még mi sem tudjuk
visszafejteni az itt titkosított szöveget. Ha nem hiszi, próbálja ki internet kapcsolat nélkül a titkosítást, látni fogja, hogy ugyanúgy működik! A telefonok
esetében is pontosan ugyanez történik. A hívást a telefon titkosítja, tőlünk teljesen függetlenül, mint most a szöveget az ön böngészője. Tehát a telefonból már
titkosítva kerülnek elküldésre az adatok, amiket útközben a titkos kulcs hiányában senki nem tud megfejteni, csak az ön beszélgető partnerének telefonja.
A Mistix rendszert használva, hívásai tehát teljes, és tökéletes biztonságban vannak, azokat lehetetlen lehallgatni!