Szolgáltatásunk
Bemérhetetlen, lenyomozhatatlan hívás: Mistix
Ha vezetékes telefonról telefonál, a fixen kiépített vonalak miatt könnyű visszakeresni, hogy ki a hívó fél, a telefonszolgáltató megmondja, pontosan milyen címre van bekötve az adott vonal, amihez a telefonszáma tartozik. Ha mobiltelefont használ, a hívószáma, az IMSI és IMEI alapján a szolgáltató szintén gyorsan kikeresi a szerződött fél adatait, továbbá a cellainformációk alapján gyorsan, és pontosan be lehet mérni, hogy honnan telefonál éppen. Ha az interneten keresztül kommunikál, akkor az egyedi IP címe alapján meghatározható, hogy melyik internetszolgáltató ügyfele, a szolgáltató pedig kérésre megmondja, hogy mi internetes kapcsolódási végpont helyzete. Nem számít, hogy a végpont vezetékes, mobilinternet, vagy vezeték nélküli kapcsolat, a hívás az interneten is visszakövethető. Az internetes IP cím alapján egyébként bárki közepes pontossággal be tudja mérni, hogy helyileg hol található a felhasználó, a hatóságok, vagy egy jó kapcsolatokkal rendelkező magánnyomozó pedig teljes pontossággal meg tudja határozni az Ön pillanatnyi helyzetét.
Előfordulnak olyan helyzetek, amikor ügyfeleink nem csak a hívás tartalmát szeretnék elrejteni a kíváncsiskodók elől, hanem azt is, hogy a telefonáló felek hol tartózkodnak. A Mistix alapesetben a hívások tartalmát titkosítja, de egy külön bekapcsolható, kiegészítő szolgáltatással még ennél is többet nyújt. Bemérhetetlenné, lenyomozhatatlanná teszi a hívásait úgy, hogy még titkosszolgálati eszközökkel sem lehet lenyomozni a tartózkodási helyét. A Mistix rendszerben bárkit felhívhat, illetve Önt bárki felhívhatja anélkül, hogy megállapítható lenne, hogy Ön hol tartózkodik éppen.
A Mistix rendszer internetes bemérés elleni szolgáltatását használva, a felek közé belépnek a világ 10 országában elszórva található szerverek. A hívás továbbra is titkosított, és lehallgathatatlan az üzenetekkel együtt, és híváslista sincs, viszont így az sem megállapítható a hatóságok számára, hogy hol tartózkodnak a beszélgetésben résztvevő felek. A Mistix szerverek közbeiktatásával, csak azt látják a hatóságok, hogy a szerverekkel cserél titkosított adatokat a telefon, de hogy a Mistix szerverek valójában hova továbbítják az adatokat, az rejtve marad. Ha viszont nem használják az ügyfelek a bemérés elleni rendszert, a két mobiltelefon közvetlenül egymást hívja az interneten, és ezt a hatóságok is láthatják. Elég csupán az egyik felet figyelni, hogy lássák a másik fél internetes IP címét, amiből meghatározható a tartózkodási hely.
Mikor lehet sikerrel használni a bemérés elleni rendszert?
Lássunk egy példát: András nem szeretné, hogy bárki megtudja, hol tartózkodik, de fel szeretné Balázst hívni telefonon. András csak akkor tudja eltitkolni a tartózkodási helyét, ha jelenleg sem tudja senki, hogy hol van, jelenleg nem ismeri senki az internetes IP címét, a SIM kártyája IMSI számát, a telefonja IMEI számát sem. Azaz Andrást nem figyeli senki, mivel senki nem tudja kit és hol kellene megfigyelni. Ha ezek a feltételek adottak, akkor András bekapcsolja a Mistix internetes bemérés elleni szolgáltatását, és felhívja Balázst. A hatóság hiába figyeli Balázs internetes adatforgalmát, csak azt fogják látni, hogy például a Svájci Mistix szerverrel kommunikál titkosítva. Azt, hogy valójában a Svájci szerver mögött elrejtve András van, és hogy András hol tartózkodik éppen, azt lehetetlen megállapítani, mivel a szerver elrejti András internetes IP címét.
Ez visszafelé is működik: Balázs, akit megfigyelnek a hatóságok, fel szeretné hívni Andrást, aki viszont nem szeretné, hogy kiderüljön, Ő hol tartózkodik. Andrásról továbbra sem tudni, hogy hol van, mi az IP címe, mi a SIM kártyája IMSI száma, mi a telefonja IMEI száma. Ezeket az adatokat a hatóságok csak Balázsról tudják, Andrásról nem. Balázs bekapcsolja a bemérés elleni szolgáltatást és felhívja Andrást. Ekkor a hívás nem közvetlenül Andráshoz megy, azaz hiába próbálják megfigyelni az adatokat a hatóságok, csak azt fogják látni, hogy Balázs egy Svájci szerverrel cserél titkosított adatokat. Azt, hogy a Svájci szerver valójában csak egy átjátszó állomás, és mögötte elrejtve mi lehet András valódi IP címe, azt senki nem tudja megállapítani.
Mikor nem lehet használni a bemérés elleni rendszert?
Tételezzük fel, András olyan buta volt, hogy a mobiltelefonja számláját és a garanciapapírját Balázsnál hagyta, ahol egy házkutatásnál a hatóság megtalálja azt. Így megtudják, hogy mi András telefonjának IMEI száma. Ezek után hiába használja a Mistix bemérés elleni szolgáltatását András, amint bekapcsolja a telefonját, az feljelentkezik a mobilhálózatra, a mobilszolgáltató pontosan látja, hogy melyik mobil adótorony által lefedett cellában található a keresett IMEI szám. Ez ugyanúgy igaz a SIM kártya IMSI számára is, azaz ha András új mobilt használ, de a hatóságok számára ismert IMSI számú SIM kártyával, akkor ugyanúgy bemérhető a mobilszolgáltató által.
A lényeg tehát, hogy csak annak tud rejtve maradni a tartózkodási helye a szolgáltatás által, akiről a szolgáltatás használatának megkezdése előtt sem lehetett tudni, hogy hol tartózkodik, nem ismert az IP címe, nem ismert a telefonszáma, nem ismert a SIM kártyája IMSI száma, nem ismert a telefonja IMEI száma. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy aki teljesen új telefonnal és internet előfizetéssel (vagy WIFI-n) teljesen új helyen használja a Mistix szolgáltatását, annak nem lehet a tartózkodási helyét bemérni.
Mire jó még az internetes bemérés elleni rendszer?
Az internetes adatforgalom ugyanolyan könnyen lehallgatható az internetszolgáltatónál, mint a telefonhívások a mobilszolgáltatónál. Az internetszolgáltató alkalmazottai, egy ügyes hacker, vagy a hatóságok folyamatosan látják, hogy milyen weboldalakat látogat meg, milyen adatokat tölt fel, vagy tölt le az internetről, milyen emaileket küld, kivel csetel, stb.
A Mistix internetes bemérés elleni rendszere nem csak a hívásokat és az üzeneteket rejti el, hanem minden internetes adatforgalmat. Azaz a mobiltelefonjáról írt emailek is látszólag egy másik országból lesznek elküldve, ha meglátogat egy weboldalt, ott is úgy fogják látni, mintha egy másik országból látogatná a weboldalt. Ha csetel valakivel, az úgy fogja látni, mintha másik országból csetelne. Tehát a mobiltelefon teljes internet forgalmát átirányítjuk a Mistix szervereken, nem csak a hívásokat és az üzeneteket. Emiatt minden internetes szolgáltatás, és minden internetes partner, a Mistix szerverek IP címét fogja látni, nem a telefonja valódi IP címét.
Az internetes adatforgalom ráadásul nem csak átirányításra kerül, hanem titkosítva is lesz, a telefonja és a Mistix szerverek között. Ez azt jelenti, hogy ha bárki megpróbálja lehallgatni, megfigyelni az internetes adatforgalmát, például, hogy milyen weboldalakat látogat, akkor a lehallgatási kísérlet kudarcba fog fulladni. A teljes internetes adatforgalom ugyanis titkosítva zajlik a telefonja és a Mistix szerverek között. Még csak azt sem lehet megállapítani, hogy milyen weboldalakat látogatott és azokkal milyen adatokat cserélt, mivel a lehallgató csak annyit tapasztal, hogy a telefonja a Mistix szerverekkel kommunikál titkosítva. De hogy a Mistix szerverek milyen weboldalakhoz továbbítják az adatokat, azt már nem lehet tudni. A Mistix szerverek és a weboldalak közt már nincsenek titkosítva az adatok, mivel a weboldalak a titkosított adatokat nem tudnák értelmezni. A weboldalak és a Mistix szerverek között titkosítatlanul áramló adatokat viszont nem lehet egyes ügyfelekhez kötni, tehát ha azt az adatforgalmat le is hallgatná valaki, csak több tízezer ügyfél ömlesztett adatait kapná meg, amiből nem derülne ki, hogy melyik adat melyik ügyfélhez tartozik, mivel minden adat feladója és fogadója egyformán a Mistix szerver.